Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES

Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES jest w pełni funkcjonalnym układem elektroakustycznego wzmacniacza małej mocy przeznaczonym do współpracy ze słuchawkami stereofonicznymi o impedancji minimum 32 Ohm. Doskonale sprawdza się w aplikacjach audio, które wymagają wyjścia do monitorowania sygnału sterującego, a także jako stereofoniczne wyjście rozszerzające dla urządzeń dodatkowych. Wzmacniacz charakteryzuje się mocą wyjściową równą 2 x 100mW. Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 20Hz do 128kHz (KU=-3dB). Rezystancja wejściowa wynosi 47 kOhm. Stopnie końcowe wzmacniacza pracują w klasie AB.


Słuchawkowy wzmacniacz mocy 2 x 100mW - moduł WMT-HEADPHONES Rys.1. Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES

Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES zaopatrzony jest w oryginalne gniazdo typu JACK 6,35mm STEREO firmy Neutrik. Gwarantuje ono najwyższą jakość i trwałość połączenia elektrycznego i mechanicznego przewodu sygnałowego z urządzeniem. Zwarta, przemyślana konstrukcja pozwala na montaż kilku modułów obok siebie, przy czym minimalna odległości między środkami gniazd na panelu przyłączeniowym może wynosić tylko 40mm. Ma to duże znaczenie przy rozbudowanych aplikacjach z wieloma wejściami / wyjściami w obudowach o niedużych wymiarach.

Parametry elektryczne i mechaniczne modułu:
Parametr:Wartość:
napięcia zasilające (US):±9VDC ÷ ±15VDC
moc znamionowa (POUT (f=1kHz, THD+N<0,1%)):2 x 100mW
zniekształcenia całkowite (THD+N):< 0,1%(f=20Hz ÷ 20kHz)
impedancja obciążenia (RL):> 32 Ohm
czułość wejściowa (UIN):1V
impedancja wejściowa (RIN):47 kOhm
szybkość narastania napięcia wyjściowego (SR):13V/µs
pasmo przenoszenia (fKu=-3dB):20Hz ÷ 128kHz
pasmo mocy (fKu=-3dB):20Hz ÷ 100kHz
impedancja wewnętrzna (ROUT):< 10 Ohm
wyjściowe napięcie nie zrównoważenia (VOS):<< 1mV
wymiary PCB:40mm x 60mm
wymiary modułu:40mm x 60mm x 25mm
Tabela 1. Parametry elektryczne i mechaniczne modułu WMT-HEADPHONES.

Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES wymaga zasilania napięciami symetrycznymi o wartościach z przedziału od ±9VDC do ±15VDC. Układ zabezpieczony jest przed skutkami przypadkowej zamiany polaryzacji napięć zasilających. Maksymalny prąd pobierany przez układ nie przekracza wartości 150mA. Zaleca się zastosowanie zasilacza stabilizowanego z niskim współczynnikiem tętnień napięć wyjściowych. Do zasilania modułu idealnie nadaje się zasilacz symetryczny stabilizowany ZSMS-LM3xx z oferty MAEL - Carton Audio.

Schematy, opisy i instrukcje:
Tytuł dokumentu:Format:
Schemat montażowy modułu
Schemat aplikacyjny modułu
Dokumentacja - opis i instrukcja obsługi
Rozmieszczenie elementów na PCB - widok od góry i widok od spodu
Otwór montażowy pod gniazdo JACK

Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES wykonany jest na wysokiej jakości laminacie epoksydowo-szklanym o wymiarach: 40mm x 60mm. Montaż z wykorzystaniem technologii powierzchniowej SMT. Druk pokryty jest maską zabezpieczającą. Przyłącza wyprowadzone są za pomocą listew zaciskowych typu ARK, dzięki czemu montaż elektryczny sprowadza się do skręcenia wkrętakiem przewodów w odpowiednich zaciskach modułu.

Moduł słuchawkowego wzmacniacza mocy WMT-HEADPHONES jest w pełni zmontowany, uruchomiony i sprawdzony. Po podłączeniu układ nie wymaga żadnych regulacji ani czynności dodatkowych. Do każdego modułu dołączony jest czytelny opis wraz ze schematami montażowymi oraz przykładowymi aplikacjami, ułatwiającymi szybkie i bezproblemowe podłączenie oraz uruchomienie całości.