Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC

Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC to kompletny układ monofonicznego wzmacniacza napięciowego dedykowany do współpracy z niesymetrycznymi mikrofonami dynamicznymi. Czułość wejściowa modułu wynosi 1mV. Wzmocnienie napięciowe w paśmie przenoszenia przedwzmacniacza jest stałe i wynosi 60dB (KU=1000V/V). Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 60Hz do 128kHz (KU=-3dB). Rezystancja wejściowa wynosi 47 kOhm.

Mikrofonowy przedwzmacniacz wejściowy - moduł WNM-JACK-IN-MIC Rys.1. Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC

Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC zaopatrzony jest w oryginalne gniazdo typu JACK 6,35mm MONO firmy Neutrik. Gwarantuje ono najwyższą jakość i trwałość połączenia elektrycznego i mechanicznego przewodu sygnałowego z urządzeniem. Zwarta, przemyślana konstrukcja pozwala na montaż kilku modułów obok siebie, przy czym minimalna odległości między środkami gniazd na panelu przyłączeniowym może wynosić tylko 30mm. Ma to duże znaczenie przy rozbudowanych aplikacjach z wieloma wejściami / wyjściami w obudowach o niedużych wymiarach.

Parametry elektryczne i mechaniczne modułu:
Parametr:Wartość:
napięcia zasilające (US):±9VDC ÷ ±15VDC
czułość wejściowa (UIN):1mV
impedancja wejściowa (RIN):47 kOhm
wzmocnienie napięciowe (KU):60dB (1000V/V)
pasmo przenoszenia (fKu=-3dB):60Hz ÷ 128kHz
impedancja wewnętrzna (ROUT):< 100 Ohm
wymiary PCB:30mm x 45mm
wymiary modułu:30mm x 45mm x 25mm
Tabela 1. Parametry elektryczne i mechaniczne modułu WNM-JACK-IN-MIC.

Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC wymaga zasilania napięciami symetrycznymi o wartościach z przedziału od ±9VDC do ±15VDC. Układ zabezpieczony jest przed skutkami przypadkowej zamiany polaryzacji napięć zasilających. Maksymalny prąd pobierany przez układ nie przekracza wartości 20mA. Zaleca się zastosowanie zasilacza stabilizowanego z niskim współczynnikiem tętnień napięć wyjściowych. Do zasilania modułu idealnie nadaje się zasilacz symetryczny stabilizowany ZSMS-LM3xx z oferty MAEL - Carton Audio.

Schematy, opisy i instrukcje:
Tytuł dokumentu:Format:
Schemat montażowy modułu
Schemat aplikacyjny modułu
Dokumentacja - opis i instrukcja obsługi
Rozmieszczenie elementów na PCB - widok od góry i widok od spodu
Otwór montażowy pod gniazdo JACK

Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC wykonany jest na wysokiej jakości laminacie epoksydowo-szklanym o wymiarach: 30mm x 45mm. Montaż z wykorzystaniem technologii powierzchniowej SMT. Druk pokryty jest maską zabezpieczającą. Przyłącza wyprowadzone są za pomocą listew zaciskowych typu ARK, dzięki czemu montaż elektryczny sprowadza się do skręcenia wkrętakiem przewodów w odpowiednich zaciskach modułu.

Moduł przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-JACK-IN-MIC jest w pełni zmontowany, uruchomiony i sprawdzony. Po podłączeniu układ nie wymaga żadnych regulacji ani czynności dodatkowych. Do każdego modułu dołączony jest czytelny opis wraz ze schematami montażowymi oraz przykładowymi aplikacjami, ułatwiającymi szybkie i bezproblemowe podłączenie oraz uruchomienie całości.