Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC

Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC to kompletny układ monofonicznego wzmacniacza napięciowego dedykowany do współpracy z symetrycznymi mikrofonami dynamicznymi. Czułość wejściowa modułu wynosi 2mV. Wzmocnienie napięciowe w paśmie przenoszenia przedwzmacniacza jest stałe i wynosi 54dB (KU=500V/V). Pasmo przenoszenia zawiera się w przedziale od 20Hz do 192kHz (KU=-3dB). Rezystancja wejściowa wynosi 10 kOhm.

Mikrofonowy symetryczny przedwzmacniacz wejściowy - moduł WNM-XLR-BR-MIC Rys.1. Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC

Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC zaopatrzony jest w oryginalne gniazdo żeńskie typu XLR firmy Neutrik. Gwarantuje ono najwyższą jakość i trwałość połączenia elektrycznego i mechanicznego przewodu sygnałowego z urządzeniem. Zwarta, przemyślana konstrukcja pozwala na montaż kilku modułów obok siebie, przy czym minimalna odległości między środkami gniazd na panelu przyłączeniowym może wynosić tylko 30mm. Ma to duże znaczenie przy rozbudowanych aplikacjach z wieloma wejściami / wyjściami w obudowach o niedużych wymiarach.

Parametry elektryczne i mechaniczne modułu:
Parametr:Wartość:
napięcia zasilające (US):±9VDC ÷ ±15VDC
czułość wejściowa (UIN):2mV
impedancja wejściowa (RIN):10 kOhm
wzmocnienie napięciowe (KU):54dB (500V/V)
pasmo przenoszenia (fKu=-3dB):20Hz ÷ 192kHz
impedancja wewnętrzna (ROUT):< 100 Ohm
wymiary PCB:30mm x 55mm
wymiary modułu:30mm x 55mm x 25mm
Tabela 1. Parametry elektryczne i mechaniczne modułu WNM-XLR-BR-MIC.

Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC wymaga zasilania napięciami symetrycznymi o wartościach z przedziału od ±9VDC do ±15VDC. Układ zabezpieczony jest przed skutkami przypadkowej zamiany polaryzacji napięć zasilających. Maksymalny prąd pobierany przez układ nie przekracza wartości 20mA. Zaleca się zastosowanie zasilacza stabilizowanego z niskim współczynnikiem tętnień napięć wyjściowych. Do zasilania modułu idealnie nadaje się zasilacz symetryczny stabilizowany ZSMS-LM3xx z oferty MAEL - Carton Audio.

Schematy, opisy i instrukcje:
Tytuł dokumentu:Format:
Schemat montażowy modułu
Schemat aplikacyjny modułu
Dokumentacja - opis i instrukcja obsługi
Rozmieszczenie elementów na PCB - widok od góry i widok od spodu
Otwory montażowe pod gniazdo XLR

Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC wykonany jest na wysokiej jakości laminacie epoksydowo-szklanym o wymiarach: 30mm x 55mm. Montaż z wykorzystaniem technologii powierzchniowej SMT. Druk pokryty jest maską zabezpieczającą. Przyłącza wyprowadzone są za pomocą listew zaciskowych typu ARK, dzięki czemu montaż elektryczny sprowadza się do skręcenia wkrętakiem przewodów w odpowiednich zaciskach modułu.

Moduł symetrycznego przedwzmacniacza mikrofonowego WNM-XLR-BR-MIC jest w pełni zmontowany, uruchomiony i sprawdzony. Po podłączeniu układ nie wymaga żadnych regulacji ani czynności dodatkowych. Do każdego modułu dołączony jest czytelny opis wraz ze schematami montażowymi oraz przykładowymi aplikacjami, ułatwiającymi szybkie i bezproblemowe podłączenie oraz uruchomienie całości.